تبلیغات
کهورستان سر سبز - كشت گوجه فرنگی در مزارع كهورستان آغاز شد
یکشنبه 27 شهریور 1390

كشت گوجه فرنگی در مزارع كهورستان آغاز شد

   نوشته شده توسط: جاوید    


آغاز روزهای مردان بی ادعا

روزهای پایانی تابستان حال و هوای عجیبی دارد. انگار این روزها زمین از نو شروع به رویش می کند رویشی بس زیبا و دوس داشتنی که همه دست به دست هم داده تا هرچه زودتر این حال و هوا را تقدیم زمین کنند. حال و هوایی که از آن سخن می گویم شاید برای همه قابل لمس نباشد چرا که شاید زندگی کردن با آن رو تجربه نکردند اما برای کسانی امثال بنده یک تجربه عینی و لمسی بوده که از نزدیک با آن دست پنجه نرم کردم. امید که روزهای پر رونق از همین نقطه آغاز، کلید خورده باشد تا نانی نصیب تلاش گران بی ادعایی باشد که در این راه تلاش شان را در تابستان گرم جنوب تجربه می کنند.

سخن را کوتاه می کنم و بیش از این احساساتم را به قلم نمی آورم و سر اصل موضوع می روم. موضوعی که بی ارتباط با جملات ابتدایی ام نیست. گفتم که این روزها زمین حال و هوای عجیبی دارد و شروع به رویش کرده است. این رویش از آنجا کلید خورده که کشاورزان منطقه کهورستان گام محکم شان را برای سالی احیانا پررونق آماده می کنند سالی که تجربه آن برخی را به یاد سال گذشته می اندازد که شاید ثمری پشت آن نباشد.

این روزها کشاورزان کهورستانی کار انتقال نشاء گوجه فرنگی به زمین اصلی رو آغاز کرده اند. انتقالی که امید دارند پایانش ثمر پرثمر و پر برکت باشد. همه ساله در روزهای پایانی شهریور ماه کار انتقال نشاء گوجه فرنگی آغاز می شود تا پایان مهرماه ادامه می یابد. پس از عملیات کاشت، عملیات به قول معروف داشت آغاز می شود تا اینکه دی ماه از راه برسد و برداشت شروع شود برداشتی که انتظار است پر رونق باشد.

در پایان هم دعا می کنیم امسال سال پربارانی باشد و سفره های زیرزمینی پرآب!عكس بیشتر در ادامه ی مطلب...

نمایش نظرات 1 تا 30