تبلیغات
کهورستان سر سبز - طرح هادی کهورستان
جمعه 14 فروردین 1388

طرح هادی کهورستان

   نوشته شده توسط: جاوید    

 

1- معرفی اجمالی شهرستان

شهرستان بندر خمیر با وسعت 3997 کیلومترمربع در ناحیه غربی استان هرمزگان و با مرکزیت بندر خمیر می باشد که از شمال به قسمتی از استان فارس، از غرب به شهرستان بندر لنگه، از جنوب به خلیج فارس و از شرق به شهرستان بندرعباس محدود می گردد. بر اساس آخرین تقسیم بندی کشور این شهرستان مشتمل بر دو بخش مركزی و رویدر می باشد. بخش مركزی با مرکزیت بندر خمیر ( تنها نقطه شهری این شهرستان) شامل دهستانهای کهورستان و خمیر بوده و بخش رویدر دهستانهای رویدر و رودبار را در بر میگیرد. بنابراین مجموعا از نظر سیاسی مشتمل بر دو بخش و 4 دهستان می باشد.

2-شناسایی منطقه ( روستا و حوزه نفوذ)

1-2- موقعیت روستای کهورستان

روستای کهورستان مرکز دهستان کهورستان از توابع بخش خمیر شهرستان بندرخمیر می باشد. این روستا از نظر موقعیت جغرافیایی در33 55 درجه طول جغرافیایی و13 27 درجه عرض جغرافیایی واقع شده است. فاصله آن تا مرکز بخش 45 کیلومتر و تا مرکز استان ( بندرعباس) 85 کیلومتر می باشد.

2-2- حوزه نفوذ

بر اساس بررسی های انجام گرفته، این روستا دارای حوزه نفوذ گسترده ای بوده و چندین روستا را به لحاظ خدمات آموزشی و بهداشتی سرویس دهی می کند. البته ساکنین این روستا برای رفع بسیاری از احتیاجات خود به بندر خمیر و بندرعباس مراجعه می کنند.

1-2-2-تعیین محدوده حوزه نفوذ

روش بکار گرفته شده در تعیین حوزه نفوذ روستای کهورستان مبتنی بر میزان بهره مندی روستاهای مجاور از خدمات موجود در این روستا بوده و بر این اساس هریک از روستاها نسبت به یک یا چند عامل خدماتی در حوزه نفوذ این روستا قرار داشته اند که با استفاده از روش تجزیه و تحلیل جریانها بالغ بر18نقطه روستایی در حوزه نفوذ این روستا واقع بوده و از خدمات ان بهره مندند.